تاریخ امروزدوشنبه , ۲۳ تیر ۱۳۹۹

آموزش تغییر مک ادرس

با برنامه Technitium MAC Address Changer، شما میتوانید آدرس فیزیکی خود یا Media Access Control) Mac Address) را با سادگی هرچه تمام تغییر دهید. این برنامه از رابط کاربری بسیار ساده برخوردار است. همچنین اطلاعات تمام و کمال درمورد کارت شبکه هایی که دارید به شما ارایه میکند. نکته بسیار جالب راجب این برنامه این است که ادرسی که شما جایگزین میکنید با ریستارت شد کامپیوتر از بین نمیرود.

آموزشی کوتاه از برنامه تغییر مک ادرس (تصویر)

 


 

.:  لینک دانلود برنامه ویرایش مک آدرس  Technitium MAC Address Changer :.

مک آدرس چیست؟

 یک آدرس ۴۸ بیتی است که معمولا در قالب xx:xx:xx:xx:xx:xx نمایش داده می‌شود. هر زوج xx که با رقم‌های هگزادسیمال پرمی‌شود، نمایان گر ۸ بیت و یا یک بایت است. نیمه اولیه این آدرس که شامل ۲۴ بیت اول می‌باشد، توسط شرکت سازنده کارت واسط شبکه تعیین می‌شود و ۲۴ بیت دوم تعداد دستگاه‌های قابل شماره گذاری برای آن شرکت را نشان می‌دهد.

 با توجه به ۴۸ بیت و با توجه به این که هر بیت می تواند نماینگر ۰ و یا ۱ باشد، مجموعا ۲ به توان ۴۸ دستگاه کارت واسط شبکه را می‌توان شماره گذاری کرد که این مقدار برابر ۲۸۱۴۷۴۹۷۶۷۱۰۶۵۶ می‌باشد، یعنی چیزی حدود ۲۸۱ هزار میلیارد دستگاه مختلف.

 اگر جمعیت فعلی کره زمین را ۸ میلیارد در نظر بگیریم، با این سیسمتم شماره گذاری، برای هر فرد امکان دارا بودن تقریبا تعداد ۳۵۱۸۴ کارت واسط شبکه وجود دارد. در حال حاضر به نظر می‌رسد که این سیستم نامگذاری پاسخگوی نیاز‌های دستگاه‌های تحت شبکه موجود در اینترنت می‌باشد.

برای پیدا کردن مک آدرس در دستگاهای مختلف راهکار های مختلفی وجود دارد مثلا در صورتی که مک آدرس مودم ADSL خود را نیاز دارید معمولا در پشت مودم مک آدرس نوشته شده است و یا از طریق ورود به پنل مدیریت تحت وب مودم میتوانید در قسمت اینترفیس آن را مشاهده کنید .اگر در سیستم عامل ویندوز میخواهید مک آدرس کارت شبکه را پیدا کنید میتوانید در محیط Command Prompt دستور  getmac  را وارد کرده و نتیجه را مشاهده کنید . اگر نمیدانید Command Prompt کجاست در استارت منو یا سرچ ویندوز عبارت cmd را تایپ کنید .

 

 

در صورت داشتن هرگونه سوال یا انتقاد تیم اینترفا را از محبت خود محروم نکنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *